Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

piątek, 6 kwietnia 2018

Exodus Digital zapowiada Valkyrie Multi-Timbral Hardware Synthesizer

SuperBooth to największe targi Syntezatorów w Europie. Tam, gdzie kiedyś królował Musikmesse, teraz jest to odpowiednik Berlina. Chociaż SuperBooth przyciąga największą uwagę w tym roku, nie powinieneś tracić z oczu MM, ponieważ w tym roku pojawi się tam nowy syntezator sprzętowy. Przypadkowo zobaczyłem wiadomości na liście wystawców.

Exodus Digital, nowa firma z Wielkiej Brytanii, zapowiada w tym roku Valkyrie, nowy cyfrowy syntezator sprzętowy, który może być długo pożądanym następcą wirusa Access. Funkcje tego nowego syntezatora są imponujące i możemy mieć nadzieję, że będzie to nowy, potężny syntezator sprzętowy.


The Valkyrie Synthesizer jest już gotowy i zostanie pokazany na MusikMesse, największym europejskim show muzycznym, w kwietniu 2018 roku we Frankfurcie. Przyjdź i zobacz Valkyrie dla siebie na stoisku F46 w hali 4.1. Valkyrie jest głównym syntezatorem i będzie dostępny  w cenie powszechnej. Valkyrie idealnie nadaje się do występów na żywo, a także do producentów studyjnych. Dzięki obszernej powierzchni kontrolnej z prawdziwymi pokrętłami i przyciskami, a także wyświetlacz OLED o wysokiej rozdzielczości, Valkyrie z przyjemnością pracuje i jest wyposażony w pełny interaktywny edytor / biblioteke dla Windows i Mac.
cechy
Polifonia: Gwarantowane 128 kanałów głosowych . W trybie Dual lub Dual Filter Patch są używane dwa kanały głosowe dla każdej odtwarzanej nuty. Do 32 nut (pojedynczych lub podwójnych) na część wielowartościową.
Multi-timbrality: 8 niezależnych części, każda z dedykowanymi 9-kanałowymi efektami multi z dedykowanym strumieniem audio przez USB. Każda część może być miksowana z jednym z czterech analogowych wyjściowych linii stereo.
Oscylatory
Dwie podstawowe, praktycznie wolne od aliasów grupy oscylatorów na głos, z jednoczesnym dostępem do piłokształtnego, pulsacyjnego, falowego i szumu. Każda grupa oscylatorów ma również niezależny, możliwy do rozpoznania z czterema wybieranymi kształtami i dwoma wybieranymi skokami. Prawdziwa synchronizacja, ring modulacja i FM (modulacja częstotliwości) są dostępne pomiędzy grupami oscylatorów.
Hypersaw: 6 lub 12 prawdziwy oscylator z regulowanym geometrycznym algorytmem rozróżniania i intensywności.
Wavetables: 4096 18-bitowych, liniowych jednościennych waveformables PCM, obejmujących szeroką gamę syntetycznych i emulowanych źródeł dźwięku. Dwie niezależne płyty wibracyjne na głos.
Filtry
Dokładne emulacje klasycznych analogowych filtrów drabinkowych z konfiguracją dolnoprzepustową, pasmową i górnoprzepustową. Odpowiedzi 2-biegunowe (12dB / oktawę) i 4-biegunowe (24dB / oktawowe) są dostępne dla wszystkich trzech typów filtrów. Patch można skonfigurować tak, aby miała połączone lub niezależne filtry równoległe.
Generowanie dźwięku odbywa się w specjalnie zaprojektowanym sprzęcie z niewiarygodnym 32-krotnym nadsprawdzonym tempie i jest dziesięć oscylatorów na głos (łącznie 1280), które można podwoić do dwudziestu, łącząc dwa głosy. Dostępne są dwa oscylatory falowalne, z których każdy oferuje 4 096 doskonale zapętlonych przebiegów jednokrotnego cyklu. Filtry Valkyrie są również implementowane w sprzęcie i są dokładnymi emulacjami klasycznych filtrów dwu i czteropolowych. Valkyrie ma wszystkie funkcje, których można oczekiwać od wirtualnego syntezatora analogowego, ale przenosi je na wyższy poziom; 
Envelope
Trzy generatory obwiedni ADSR o szybkiej reakcji.
LFO's
3 LFO z 64 falowalnymi kształtami. Ustawienia fazy monofonicznej, polifonicznej, losowej, antyfazowej i kwadraturowej.
Matryca modulacji:
6 kanałów z maksymalnie 3 adresami na kanał.
Moduł efektów stereo w dziewięciu modułach na partię z 3-pasmowym korektorem , filtrem Formant, 5-modułowym modułem dystorsyjnym, , modułem opóźnienia stereo, sześciostopniowym modułem Phaser, Chorus / Flanger i modułem pogłosu. Wszystkie 72 moduły efektów mogą być używane jednocześnie, bez wpływu na polifonię.
Arpeggiator z 128 gotowymi wzorami, trybem akordów, zegarem MIDI.
Exodus Digital pokaże Valkyrie Synthesizer na tegorocznych Musikmesse 2018. Dostępność i ceny informacji będą ogłoszone niebawem.
Designed By Blokotek