Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

środa, 27 listopada 2019

Piotr Kardas Homerecording '’Hasła’’ Recenzja
Właśnie ukazała się nowa trzecia książka Piotra Kardasa pt: Homerecording '’Hasła’’.
Po pierwszych dwóch dobrze przyjętych tytułach ''Homerecording dla każdego" i "Homerecording: Level Up'' pora na wielki zbiór haseł które są przydatne w każdej realizacji zarówno domowej jak i studyjnej.

Książka to zbiór ponad 6000 haseł w kolejności alfabetycznej ale tak naprawdę wiele osób może śmiało uznać to za Polsko języczną encyklopedię -kompedium wiedzy o wszystkim co związane z muzyką , nagrywaniem i zachowaniami akustyczno -fizycznymi w obszarze muzyki.

Książka ''Hasła'' stanowi tak naprawdę uzupełnienie poprzednich części  ponieważ są tutaj terminy wyjaśniające każde zagadnienie ze świata audio i post produkcji .

Możemy dowiedzieć się także w jaki sposób działają analizatory, korektory i możemy zrozumieć nie tylko same hasła jako pojecie terminu ale jako rozszyfrowanie wielu zagadnień  z języka angielskiego które nie są nigdzie indziej przełożone na nasz ojczysty język.

W zasadzie sięgając po tą książkę szybko zdasz sobie sprawę jak obszerny jest zakres muzyki w samej terminologii.


Także mając ta książkę pod ręka możesz zawsze dzięki układowi alfabetycznemu znaleźć potrzebne hasło podczas produkcji i przybliżyć sobie szybko do czego jest dana funkcja w daw lub w jaki sposób działa synteza addytywna czy inne urządzenie.

Autor postawił na najwyższy poziom jeśli chodzi o produkcje audio i zebrał tysiące słów i terminów co tworzy tą książkę obowiązkową pozycja w każdym profesjonalnym i amatorskim studio.

Książka ’Hasła’’ zawiera łącznie 623 strony , większość haseł jest odpowiednio zilustrowane pokazując nam różnego rodzaju wykresy ,wtyczki ,nuty ,skale czy oryginale jednostki sprzętowe .
Dla szybkiego poruszania się na końcu znajduje się index co upraszcza nam podczas pracy znalezienie odpowiedniego hasła.

Książkę Hasła można traktować jako szybki dostęp do wielu informacji , w sytuacjach gdy tworzymy muzykę na komputerze , syntezatorach czy w innych sytuacjach i nie do końca pamiętamy każde funkcje z naszego daw czy zastanawiamy się nad ucięciem danej częstotliwości możemy natychmiast odnaleźć to hasło w książce które wyjaśnia nam jak działa to nad czym się głowimy ale także można traktować tą książkę jako ogromne kompendium wiedzy gdy po prostu chcemy poszerzyć naszą wiedzę o muzyce i jej aspektach .


Jest to pozycja godna polecenia ponieważ nie znajdziesz takiej książki nawet w języku angielskim a przeszukanie internetu w poszukiwaniu tych Haseł zajmie ci nie jedną ale wiele nocy czy dni, tutaj masz to wszystko poukładane w jednej potężnej Książce pt: ''Hasła'' autorstwa Piotra Kardasa.

Cena 99,90 zł dostępna na oficjalnej stronie Homerecording

https://homerecording4all.com

Designed By Blokotek