Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

sobota, 26 stycznia 2019

Arturia MicroFreak -Nowy eksperymentalny hybrydowy syntezator we współpracy z Mutable Instruments!


NArturia ogłosiła wydanie MicroFreak, nowego przenośnego i innaczej wyglądającego / brzmiącego hybrydowego syntezatora stworzonego we współpracy z Mutable Instruments.
Posiada potężny wielomodowy cyfrowy oscylator oparty na module Plaits Eurorack (7 różnych importowanych trybów) i 4 zupełnie nowe, filtr analogowy Sheim inspirowany SEM, cykliczna i standardowa obwiedenie, mod matrix, kreatywny arp & sequencer i reagującą na dotyk klawiature z polifonicznym aftertouch.

Najważniejsze są przede wszystkim różne oscylatory, które umożliwiają szeroki zakres dźwięków, co nie jest możliwe w przypadku klasycznych analogowych syntezatorów.

W tym roku nowością w NAMM 2019,jest Arturia- MicroFreak to odważny, pełen przygód instrument, który zainspiruje nowych graczy z łatwością użytkowania i świetnym dźwiękiem, a także ekscytuje doświadczonych graczy dzięki swoim niezwykłym, ekscentrycznym funkcjom.

Łącząc to, co najlepsze z obu światów, MicroFreak zawiera wielomodowy cyfrowy oscylator z zainspirowanym SEM analogowym filtrem SEM. 7 trybów oscylatora jest wynikiem współpracy pomiędzy legendą i legendarnymi Eurorack Mutable Instruments, i pozwala użytkownikom kontrolować dźwięk kultowego modułu Plaits w zaciszu syntezatora sprzętowego all-in-one. Tryby to Superwave, Oscylator harmoniczny, Karplus-Strong, Wavetable, Virtual Analog, Waveshaper, FM, Grain, akordy, mowa i modalność.


Jedną z najbardziej uderzających cech MicroFreak jest jego innowacyjna klawiatura PCB. Pomimo braku ruchomych części, jest wrażliwy na nacisk i szybki jak błyskawica, a także oferuje poli-aftertouch. Ta wyjątkowa funkcjonalność pozwoli ci także eksperymentować z polifonicznymi narzędziami do programowania ekspresowego, gdy MicroFreak będzie używany jako kontroler USB-MIDI

Poza wyjątkowymi oscylatorami, filtrem i interfejsem, MicroFreak oferuje kilka zaawansowanych funkcji, o których inne tanie instrumenty mogą tylko pomarzyć. Wielopunktowy matrix modulacji; unikalny sekwencer-arpeggiator o kontrolowanych losowych parametrach "Spice" i "Dice"; cycling envelope ; 128 fabrycznych ustawień i przestrzeń dla 64 dźwięków użytkownika; i krystalicznie czysty ekran OLED. MicroFreak będzie zawierał 11 typów oscylatorów podczas startu, ale Arturia sprawiła, że urządzenie może używać nowych oscylatorów poprzez oficjalne aktualizacje oprogramowania w przyszłości.

Cena za MicroFreak to 349 $ / 299 €,   MicroFreak jest obecnie w fazie produkcji i oczekuje się, że pojawi się w sklepach na całym świecie od 1 kwietnia 2019 roku.

https://www.arturia.com


Designed By Blokotek