Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

czwartek, 17 stycznia 2019

Akai Pro- Force obiecuje niezależny przepływ pracy na żywo z Ableton LIve


Przed  2019 NAMM Show, Akai Professional wprowadziło samodzielne urządzenie do produkcji muzyki / DJ-a, z uruchamianiem klipów, sekwencjonowaniem kroków, próbkowaniem, syntezatorami i 7-calowym ekranem dotykowym.


Jest również wyposażony w łączność MIDI In / Out / Thru oraz CV / Gate do pracy z modularem i analogiem.


Force jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą pracować w trybie clip-centric, ale nie mogą być podłączeni do komputera. Akai mówi, że "Force to pierwsze samodzielne urządzenie do produkcji muzyki, które naprawdę oddaje nowoczesny styl pracy".


Akai Force posiada matrycę startową 8 × 8 RGB, 7-calowy, kolorowy dotykowy, pojemnościowy wyświetlacz wielodotykowy, 8 czułych na dotyk pokręteł z graficznymi wyświetlaczami OLED, dwa wejścia audio, cztery wyjścia audio, MIDI i CV I / O .
Dodatkowe funkcje obejmują rozciąganie czasu / pitch w czasie rzeczywistym, obszerny zestaw efektów na płycie Air Music Technology, a także syntezatory TubeSynth, Bassline i Electric. Zawiera również dodatkowy syntezator o nazwie Hype, preset i syntezę opartą na makro kombinacjach, łączącą kilka różnych silników syntezatora w jeden, łatwy w użyciu pakiet. Force ma również możliwość nagrywania ośmiu ścieżek stereo.


"Dzięki przepływowi pracy w stylu Ableton Live, matrycy 8 × 8 klipów, czułym na dotyk pokrętłom z graficznymi wyświetlaczami OLED i 7-calowemu wyświetlaczowi dotykowemu oraz całkowitej wolności od komputera, użytkownicy doświadczają twórczego wyrazu i spontaniczności którego po prostu nie można znaleźć nigdzie indziej ", mówi Dan Gill, kierownik produktu Akai Professional.
Standalone - nie wymaga komputera

8 × 8 matryca uruchamiania klipów z diodami LED RGB
Kolorowy 7-calowy kolorowy wyświetlacz wielodotykowy
Wejścia mikrofon / przyrząd / linia, 4 wyjścia
Wejście / wyjście MIDI / Thru za pośrednictwem wejść TRS 1/8 "(w zestawie 5-pinowe adaptery DIN)
(4) konfigurowalne wyjścia CV / Gate do integracji z konfiguracją modułową
(8) czułe na dotyk pokrętła z graficznymi wyświetlaczami OLED
Przesunięcie czasu / wysokości w czasie rzeczywistym
Kompleksowy zestaw efektów AIR i silników syntezatorów Hype, TubeSynth, Bassline i Electric
Możliwość nagrywania 8 ścieżek stereo
16 GB pamięci na pokładzie (w zestawie ponad 10 content dźwięku)
2 GB pamięci RAM
Gniazdo na karty SD w pełnym rozmiarze
Rozwijane przez użytkownika złącze SATA 2,5 "(SATA lub HDD)
(2) Gniazda USB 3.0 dla napędów USB lub kontrolerów MIDIAkai mówi o integracji Ableton Live, a kolejne pojawią się w 2019 roku:


W marcu 2019 r. Program rozwoju Force zawiera dogłębną integrację Ableton Live. Ta funkcjonalność będzie obejmowała całkowitą widoczność i polecenia matrycy klipów Abletona, sterowanie dotykowe parametrów rdzenia miksera , w tym przypisania crossfaderów, oraz kontrolę parametrów urządzenia tworzonych w przestrzeni roboczej programu Ableton Live za pośrednictwem dotykowego interfejsu użytkownika i ekranów obrotowych / wyświetlaczy OLED firmy Force.
Dodatkowo w marcu 2019 r. Zobaczymy integrację Splice z Force. Splice Sounds napędza kreatywność producentów na całym świecie dzięki milionom wysokiej jakości próbek, dźwięków, presetów i loopów o wysokiej jakości, obejmujących niemalże cały muzyczny styl. Dzięki integracji Splice w Force, użytkownicy będą mieli natychmiastowy dostęp Wi-Fi do swojej własnej biblioteki Splice bezpośrednio z dotykowego interfejsu użytkownika - idealnego do ultra-szybkiego przesłuchiwania dźwięków do implementacji w ich projekcie Force.


Oczekuje się, że Akai Pro Force będzie dostępne w lutym 2019 r., O wartości 1 499 USD. 

Zobacz stronę Akai, aby uzyskać więcej informacji.

https://force.akaipro.com


Designed By Blokotek