Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

poniedziałek, 8 stycznia 2018

Behringer ogłosił UB-Xa - analogowy klon syntezatora OB-Xa OberheimPo tym, jak wiemy, że na rynku pojawia się klon Vocoder Rolanda, Uli Behringer ogłosił następny wielki syntezator. Na Gearslutz ogłosił UB-Xa, analogowy klon legendarnego syntezatora OB-Xa Oberheim. Inny użytkownik opublikował dwa zdjęcia, ale nie mogę stwierdzić, czy są poprawne, czy nie. Jest pewne, że Behringer przywraca OB-Xa na rynku i prawdopodobnie w bardzo przystępnej cenie.
Uli wygłosił też dość obszerne oświadczenie o przebiegu pracy i jak ma wyglądać kilka nastepnych kroków Behringera.

Oto, co Uli Behringer napisał na Gearslutz

Drodzy zebrani,

Wielu z was wie, syntezatory były moją pasją przez ostatnie 40 lat. Jakiś czas temu postawiłem sobie za cel, aby Behringer przywrócił niektóre z ukochanych  syntezatorów analogowych z przeszłości. Pozwólcie, że podzielę się z Wami pewnymi przemyśleniami i przeproszę, jeśli jest to dłuższy wątek.

Czy to ma sens komercyjny?

Każda firma musi zarabiać, aby przetrwać, podobnie jak my. Ponieważ jednak jesteśmy prywatną własnością, nie dbamy o wynik na następny kwartał ani "wartość dla akcjonariuszy", ponieważ naszą filozofią jest reinwestowanie wszystkiego, co zarabiamy.
Daje nam to ogromną swobodę pracy nad projektami, które można opisać jedynie jako "pracę z miłości", ponieważ mogą nie przynieść żadnych korzyści finansowych. Właśnie dlatego rozpoczynamy te syntetyczne projekty; niektóre z nich mogą nie sprzedawać się w dużych ilościach i szczerze mówiąc, nie ma to znaczenia.

Wielu naszych konkurentów poświęca cały swój wysiłek marketingowi, aby uwierzyć w analogową syntezatorową emulację, ponieważ dużo łatwiej i taniej jest złożyć układ DSP na płytce PCB niż budować produkty z tysiącami analogowych komponentów i zajmować się złożonością produkcji plus kosztowne ręczne procesy kalibracji. My jednak w Behringer i Midas wierzymy w pasję do ożywienia analogowych klejnotów i zabawy, jaką te projekty tworzą dla naszego zespołu - który dla nas jest wart wszystkiego.
Dlaczego wierzymy w analog?

W Behringerze nie wierzymy w "wirtualny analog", VST czy inne twórcze nazwy dla cyfrowych emulacji dźwięku, ponieważ jesteśmy przekonani, że nie można powielać prawdziwego dźwięku analogowego za pomocą technologii cyfrowej, i istnieje wiele technicznych przyczyn takiego stanu rzeczy. Dla jasności nie oznacza to, że cyfrowe syntezatory lub VST nie brzmią świetnie, ale jest to coś, w co nie wierzymy. Nasza pasja są z prawdziwe analogowe syntezatory, a naszym celem jest przywrócenie autentyczności dźwięku oryginalnych projektów z lat 60-tych do 80-tych. Aby uzyskać dokładnie taki sam dźwięk, wykorzystamy ten sam zespół obwodów i w miarę możliwości te same elementy, jednak zastosujemy nowoczesne technologie produkcyjne, aby uczynić te instrumenty przystępnymi, masowo produkowanymi i niezawodnymi do długotrwałego użytkowania.

W wielu przypadkach będziemy również regenerować przestarzałe komponenty, jeśli uznamy, że są one odpowiednie dla dźwięku. Krótko mówiąc, nie szczędzimy wysiłków, aby uchwycić ducha tych syntezatorów, ponieważ wszystko zależy od autentyczności.

Dlaczego tworzymy to ogłoszenie?


Po raz pierwszy w naszej 30-letniej historii zdecydowaliśmy się całkowicie otworzyć naszą firmę i dzielić się z Państwem każdym etapem procesu rozwoju, abyście mogli zadawać pytania, podczas gdy będziemy poszukiwać waszych opinii. W rzeczywistości chcemy, abyś uczestniczył w tym kompleksowym procesie, abyśmy mogli uczyć się od ciebie, ale także abyś mógł w pełni zrozumieć, jak taki synth jest rozwijany i wytwarzany. 

Czym jest syntezator UB-Xa?

W ciągu ostatnich lat przeprowadziliśmy wiele badań zarówno na forach, jak i podczas wywiadów z profesjonalnymi muzykami, aby zrozumieć, czym są najbardziej poszukiwane syntezatory i automaty perkusyjne, ale także, co ludzie sądzą, o sygnaturach dźwiękowych tych syntezatorów  i dlaczego ludzie tak mocno je czują.

Dzisiaj oficjalnie ogłaszam, że zdecydowaliśmy, że opracujemy i wyprodukujemy autentyczny klon OB-Xa, który nazywamy UB-Xa. Jak można sobie wyobrazić, jest to bardzo złożony i czasochłonny projekt i na tym etapie nie będziemy w stanie powiedzieć, kiedy instrument będzie dostępny na rynku lub jaki będzie kosztował.

Ponieważ jest to bardziej praca z miłości niż komercyjny projekt, nasi inżynierowie nie mogą pracować w pełnym wymiarze czasu nad tym syntezatorem i wykorzystają część swojego wolnego czasu, dlatego projekt prawdopodobnie zajmie więcej niż 12 miesięcy.
Co najważniejsze, naszym celem jest uczynienie z niego absolutnie autentycznego brzmienia instrumentu i zaoferowania go w naprawdę przystępnej cenie - ale już to wiesz.

Ze względu na dużą złożoność, przydzieliliśmy ten projekt naszemu najbardziej doświadczonemu zespołowi, jakim jest zespół Midas w Manchesterze w Wielkiej Brytanii. Te syntezatory i super-inteligentni inżynierowie - pod kierownictwem Pete'a i Roba - również byli tymi, którzy opracowali udany DeepMind12.

Więc, co dalej?

Za około tydzień Pete i Rob opublikują nasz pierwszy film i podzielą się z wami swoimi przemyśleniami. Naszym celem jest nie tylko regularne publikowanie filmów, ale także pisanie artykułów i publikowanie ich na naszych stronach mediów społecznościowych, dzięki czemu można śledzić ten projekt.
Teraz, gdy zdecydowaliśmy się na projekt, następna jest dyskusja wokół podstawowej koncepcji, zestawu funkcji, a także bloków składających się z potencjalnych opcji komponentów. W niedalekiej przyszłości będziemy mogli pokazać wam pierwsze "bread boards" silnika dźwięku i mam nadzieję, że usłyszycie próbki dźwięku.

Dalej będą projekty płytek drukowanych i mechanicznych, a następnie próbki ręczne i narzędziowe. A potem oczywiście będziemy dzielić ekscytującą masową produkcję, w której będziemy pokazywać konfigurację produkcji i testy oraz procesy kontroli jakości. A jeśli nie jesteś jeszcze znudzony, możemy również pokazać Ci proces pakowania i wysyłki.

Zespół w Manchesterze i ja jesteśmy bardzo podekscytowani tym projektem i mamy nadzieję, że wielu z was zadzwoni i weźmie udział. I jeszcze jedno - kiedy zbliży.my się do żeglugi, zdobędziemy dla was kilka darmowych jednostek jako dowód wdzięczności.

Niech rozpocznie się zabawa "

Uli.


Oryginalny Oberheim OB-Xa 


Designed By Blokotek