Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

czwartek, 14 grudnia 2017

Bastl Instruments Kastle 1.5 czarny, zasilany przez Micro-USB i posiada 3 nowe tryby syntezy.


 Bastl Instruments wypuścił dziś znaczącą aktualizację znakomitego mini eksperymentalnego syntezatora Kastle. "Kastle to mini-modułowy syntezator z wyjściem słuchawkowym, 2 wejścia / wyjścia do łączenia innego sprzętu i działa na zaledwie 3 bateriach AA. Jest przyjazny dla majsterkowiczów i idealny dla początkujących w zakresie syntezy modułowej, ale doda całkiem unikalną funkcjonalność do każdego modułowego systemu . Zapewnia zabawę z syntezy modułowej przy niskich kosztach i mieści się w kieszeni, dzięki czemu możesz grać wszędzie! "

Poprawiony wygląd - czarny a nie  srebrny

Przede wszystkim rzuca się w oczy nowy wygląd modelu Kastle v.1.5, który teraz ma gładkie czarne wykończenie w porównaniu do swojego poprzednika, a także wykonany z włókna szklanego i już nie w akrylu, co czyni go bardziej wytrzymałym. Programiści dodali także drugi sposób zasilania urządzenia. Baterie nie są już głównym systemem zasilania, ale również standardowym gniazdem micro USB, które umożliwia używanie bez wymiany baterii. Dobry ruch od dewelopera, który jest szczególnie interesujący dla muzyków, którzy używają codziennego kastle na scenach muzycznych.
Już imponująco było zobaczyć, jakie rodzaje syntezatorów ma mały Kastle w pierwszej wersji. Ale jak znacie ekipę Bastlów, muszą odciąć sprzęt i zabrać go na inny poziom. Przerobili w Kastle v.1.5 cały rdzeń dźwiękowy i sprawili, że cały dźwięk jest znacznie lepszy. Zakresy i gładkość są znacznie zwiększone, zwiększając paletę możliwych dźwięków.


Nowy Kastle może teraz używać dwóch generatorów dźwięku działających równolegle na głównym wyjściu i na wtórnym wyjściu OSC. To otwiera z całą pewnością nowy świat dźwiękowy dzięki temu niewielkiemu eksperymentalnemu instrumentowi. Godne podziwu jest to, jak łatwo programiści zaimplementowali nowe silniki. W dużych systemach na pewno potrzeba więcej czasu na połączenie dwóch rodzajów syntez. W Kastle v.1.5 muzycy mogą używać ich oddzielnie lub łączyć je ze sobą, po prostu łącząc je za pomocą kabla połączeniowego.

Najbardziej ekscytujące są z pewnością 3 nowe tryby syntezatora: synteza formatu, tryb szumu i tryb szumu tonalnego. Tryb formant został zainspirowany syntezatorem Helmholza - jednym z pierwszych syntezatorów, jaki kiedykolwiek zbudowano, uzyskując dostęp do różnych kombinacji harmonicznych ponad podstawową - tworząc tzw. Formanty (samogłoski)

Tryby szumów są w zasadzie ziarnistym odtwarzaniem pamięci flash (w której zapisywany jest program) układu przetwarzania dźwięku. Brzmi jak typowy instrument Bastl Instruments! Innymi słowy, jest to odtwarzacz danych z kawałka kodu komputerowego (który uruchamia rdzeń dźwiękowy syntezatora Kastle), który ma bardzo wyraźne właściwości dźwiękowe, często określane jako "usterka" w kategoriach estetycznych. Jednak ten tryb jest tak celowy, że zamiast mówić o błędzie, powinniśmy mówić o byciu wiernym prawdziwej naturze Kastle'a w kategoriach bardzo modernistycznych (jest to syntezator cyfrowy)

Za cenę mniejszą niż 100 €, Kastle v.1 było już absolutnie bezużyteczne dla eksperymentalnych muzyków w 2017 roku. Krótko przed końcem roku, Bastl Instruments zrobił to ponownie i  rozwinął ten mały Syntezator  - mając instrument dla każdego.

złożony oscylator
3 tryby syntezy na wyjściu głównym: modulacja fazy, tryb szumu, modulacja ścieżki i podtrzymania
3 dodatkowe tryby na wyjściowym wyjściu OSC: zniekształcenie fazowe, tryb szumu tonalnego, synteza formantu
Sterowanie PITCH z przesunięciem i wejściem CV z attenaturem
Sterowanie TIMBRE z przesunięciem i wejściem CV z attenaturem
Kontrola WAVESHAPE z przesunięciem i wejściem CV
sterowany napięciowo LFO z wyjściami trójkątnymi i kwadratowymi oraz wejściem resetującym
generator napięcia krokowego z losowym, 8-krokowym i 16-krokowym trybem pętli
2 porty CV we / wy, które można poprowadzić do dowolnego punktu patch
główna wydajność może napędzać słuchawki
3- baterie AA lub zasilanie USB
otwarte źródło
możliwość wymiany różnych układów LFO i OSC
trwała czarna i srebrna obudowa PCB

Nowy Bastl Instruments Kastle v.1.5 jest teraz dostępny w wersji zbudowanej za (80 €) i DIY Kit.

http://www.bastl-instruments.com/instruments/kastle/kastle-v1-5/Designed By Blokotek