Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

środa, 20 grudnia 2017

Audified RZ062 EQ plugin model Siemens classic już w sprzedaży


Czescy deweloperzy Audified wypuścili parę wtyczek EQ wzorowanych na bardzo poszukiwanym sprzęcie zaworowym wyprodukowanym przez Siemensa w latach 60-tych. Korektory RZ062A i RZ062B pierwotnie pojawiły się w Klangfilm System, konsoli wyprodukowanej do miksowania dźwięku filmowego, i stały się znane ze swojej skuteczności na głosie.

Wtyczki zawierają kontroler wysokich tonów, który reguluje częstotliwości od 1kHz do 10kHz (+12dB do -18dB) i regulację basów, które mają wpływ na zakres od 40Hz do 1kHz (+12dB do -20dB).

Tam, gdzie dwie wersje RZ062 różnią się, znajduje się trzecia kontrola. W RZ062A jest to sterowanie pośrednie, które oferuje funkcję podobną do nachylenia, w której cała krzywa częstotliwości jest obracana wokół punktu środkowego (650 Hz). Podkręć basy i jednocześnie obniż górę i na odwrót.


Oryginalny RZ062 z systemu Klangfilm. Środkowe pokrętło to Kontrola Presence, dostępna w wtyczce RZ062B Audified.
Wersja B oferuje kontrolę Presencei. Dostępne są cztery częstotliwości - 1400 Hz, 2000 Hz, 2800 Hz i 4000 Hz - a każda z nich ma sześć stopni wzmocnienia o 0,8 dB dostępnych maksymalnie do 4,8 dB, w celu subtelnej kontroli nad zakresem częstotliwości niezbędnym dla zrozumiałości mowy.


Wtyczki mogą działać w trybach stereo lub dual mono, a także mają funkcjonalność M-S do przetwarzania grupowego, obowiązków związanych z miksem Bus i masteringiem.

Aby odtworzyć dźwięk korektorów, Audified emulowało ponad 200 komponentów obwodów, w tym triody oraz transformatory wejściowe i wyjściowe. To modelowanie pozwala odtworzyć charakterystykę nasycenia zaworu i można je wybrać za pomocą pokrętła poziomu wejściowego i wyjściowego, a także ustawić funkcję kalibracji.

Biorąc pod uwagę, że oryginalne jednostki sprzętowe obliczne są na 12 000 USD, cena 199 USD jest raczej rozsądna. . Dostępne są formaty Audio Unit, AAX- i VST, a 30-dniowy bezpłatny okres próbny oznacza, że ​​można go przetestować  przed zakupem.

https://shop.audified.com/collections/products/products/rz062-equalizer


Designed By Blokotek