Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

czwartek, 28 grudnia 2017

Arturia DX7 V -Video tutorial


Francuscy wizjonerzy sprzętu i oprogramowania Arturia opublikowali serię tutoriali wideo poświęconych DX7 V, ich niedawno wydanej  kultowej emulacji syntezatora Yamaha DX7  instrumentu, który zmienił oblicze muzyki pop w 1980 roku.
Prowadzony przez Glen Darcey, 3-częściowa seria zawiera wszystkie znane funkcje, które miłośnicy DX7 będą znali i kochali, ale także odkryje nowe ekscytujące funkcje, które przekształcają DX7 V w prawdziwą ikonę. Seria obejmuje opcje mapowania, modulacji, obwiedni, efektów i mapowania MIDI.

Sprawdź serię samouczków DX7 V:


Odtwarzanie dźwięku cyfrowego syntezatora w cyfrowym świecie może wydawać się prostym procesem, ale niuanse oryginalnego, rozpoznawalnego dźwięku oryginału są często pomijane. Dzięki bogatej historii zespołu Arturia w zakresie tworzenia wielokrotnie nagradzanych, zabytkowych syntezatorów, ich zrewitalizowana emulacja DX7 nie tylko odtwarza brzmienie instrumentu, ale także subtelne dźwięki, które naprawdę go definiują.

Rozszerzając potencjał oryginału, DX7 V dodaje ekscytujące nowe funkcje kształtowania dźwięku, które nie były możliwe w przypadku sprzętu. Oferowanie dodatkowych "operatorów" - innowacyjnych narzędzi do kształtowania dźwięku w DX7 - a także ulepszonych filtrów, inspirującej matrycy modulacji, dostosowywanych obwiedni, dodatkowych przebiegów, drugiego LFO, bujnych efektów, sekwencera,  arpeggiatora i innych .


Podczas gdy wielu muzyków początkowo było zastraszonych przez skomplikowaną mechanikę syntezy FM i skomplikowany interfejs DX7, rekreacja Artura sprawia, że ​​wszystko jest proste. Arturia pozyskała kilku najlepszych projektantów dźwięku FM na świecie, w tym syntezatorów, którzy opracowali oryginalny instrument, aby stworzyć setki niesamowitych presetów, abyś mógł się nimi cieszyć. Te dźwięki, w tym wszystkie presety, które pojawiają się w oryginalnym syntezatorze, obejmują pełny potencjał DX7 V jako prawdziwie rewolucyjny syntezator i zapewnią nieskończoną inspirację dla muzyków, którzy chcą uchwycić to ikoniczne brzmienie lat 80-tych.

DX7 V to jedna z czterech nowych, oszałamiających, zabytkowych instrumentów, które są zawarte w V Collection 6 - przełomowym, retro syntezatorze i klawiaturze firmy Arturia. Zawierające 21 instrumentów, każdy modelowany za pomocą klawiatury, która zmieniła oblicze muzyki, jaką znamy. W V Collection znajdziesz skrupulatnie wymodelowane syntezatory analogowe, cyfrowe powerhole, niesamowite klawiatury, akustyczne i elektryczne pianina, organy, string maszyny , a nawet sampler.


Aby zobaczyć nowego Arturia DX7 V w akcji, posłuchaj go razem z o
ryginalnym syntezatorem i uzyskaj szybki przegląd funkcji, obejrzyj ten zabawny, pouczający film wideo.

Więcej info na stronie Arturia tutaj https://www.arturia.com/products/dx7-v/overviewDesigned By Blokotek