Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

czwartek, 28 września 2017

Bubblesound Instruments zapowiada nowy moduł 141- Envelope Generator, VCAi LFO w jednym

Firma Bubblesound Instruments wydała nowy moduł: 141. Moduł 141 to kombinacja Generatora obwiedni , VCA i LFO.

Generator obwiedni [EG] oparty jest wokół generatora obwiedni tranzystorowych Roland SH101 / M-140, co daje w 141 "bardzo spore wrażenie".

EG jest wysyłane do gniazda ENV OUT i do VCA dla sekcji czułości na prędkość obwodu. VEL IN jest znormalizowany do + 12V, więc gdy nie ma wejścia, wyjście VEL OUT jest takie samo jak ENV OUT. Gdy napięcie VEL IN jest dodatnie, napięcie wyjściowe wyjścia VEL OUT będzie się zmieniać wraz ze zmianą napięcia. 141  jest przystosowany do wejść  0-5 V w celu zapewnienia wrażliwości na szybkość VCA. To sprawia, że ​​ma kompatybilność z większością analogowych sekwencerów i modułów od firm takich jak na przykład  Expert Sleepers. Na odwrocie znajduje się ustawienie zworki 0-10V, aby 141 był kompatybilny z Beat Step Pro firmy Arturia i inne źródła CV, które wypuszczają się na 0-10V.

INV OUT jest odwróconym wyjściem EG o zakresie od 0 do -10V.

Audio VCA jest dołączone do modułu 141 i normalizowane do EG przy użyciu dwóch przełączników w pobliżu wejścia audio. VCA ma odpowiedzi Linear i Expo, a CV może być normalnym wyjściem EG lub EG wrażliwym na szybkość.

LFO ma zasięg od około 10 sekund do nieco ponad 200 Hz. Wyjścia Trójkąta i Kwadratów są zawsze aktywne. Square jest znormalizowany do gate IN, a gdy nie ma nic do niej podłączonego, LFO loop EG. Gdy jest podłączona zewnętrzna wtyczka, przełącznik Sync może zsynchronizować LFO z zewnętrzną gate lub umożliwić swobodne działanie.

Ceny i dostępność. 
Moduł Bubblesound Instruments '141 sprzedawany jest za cenę 225 USD i jest dostępny w punktach sprzedaży detalicznej, w https://www.ctrl-mod.com/collections/recent-arrivals/products/141 Więcej informacji, w tym specyfikacji technicznych, znajduje się na stronie internetowej Bubblesound Instruments.

http://www.bubblesound-instruments.com
Designed By Blokotek