Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

wtorek, 8 sierpnia 2017

Roland zapowiada TR-08

Dziś 8 sierpnia, znany również jako 808 Day. Dziś Roland ogłosił, że w swojej serii boutique   odtworzył najsłynniejszą maszynę perkusyjną TR-808.
Roland  podobnie jak w większość syntezatorów Boutique,  wykorzystuje bardzo dobrą technologię ACB (Analog Circuit Behaviour), aby emulować analogowe właściwości oryginalnego TR-808.

 Zbudowany z dbałością o szczegóły TR-08 łączy dźwięk, wygląd i wrażenie TR-808 z ulepszonymi funkcjami i nowoczesną niezawodnością. Dzięki swojej przystępnej cenie TR-08 stawia legendarny "808" klimat w zasięgu każdego, kto kiedykolwiek marzy o posiadaniu ikonicznego oryginału.. Dźwięki TR-808 pomógł ukształtować i zdefiniować hip-hopowe, elektroniczne i taneczne gatunki muzyczne, a ogromny wpływ instrumentu na popularną muzykę trwa do dziś.

TR-08 dokładnie odwzorowuje wszystkie składniki, które sprawiają, że TR-808 jest tak wyjątkowy. Technologia Analog Circuit Behavior (ACB) firmy Roland w pełni realizuje wszystkie szczegóły dźwiękowe i dziwactwo oryginalnego sprzętu, modelując każdy obwód analogowy bezpośrednio do poziomu komponentów. I interfejs, choć jest skalowany, jest w 100 procentach autentyczny, z wszystkimi przyciskami, pokrętłami i przełącznikami znalezionymi w TR-808.


Roland do nowego TR-08 dodaje również pewne nowoczesne ulepszenia do klasycznej formuły TR-808. Sekwencer ma 16 pod-kroków , co pozwala użytkownikom na tworzenie szczegółowych wypełnień  i skomplikowanych hi-hatów . Wyświetlacz LED umożliwia lepszą kontrolę tempa i zmienienia , a teraz można stopniowo programować dzwięki w czasie rzeczywistym bez konieczności zatrzymywania się w celu zmiany trybu. Ponadto TR-08 wysyła i odbiera komunikaty sterowania MIDI oraz obsługuje audio i MIDI przez USB.
Cena : 349 $.
niżej filmik demo.
Designed By Blokotek