Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

piątek, 23 listopada 2018

RAVEN 100% analogowy syntezatorowy moduł eurorack na Kickstarter


Birdkids- firma z Austrii zapowiedziała niedawno nowy moduał eurorack pod nazwą RAVEN.
Niedawno rozpoczeła się jego kampania na Kickstarter.

RAVEN firmy Vienna Birdkids to w pełni funkcjonalny analogowy syntezatorowy głos Eurorack, łączący zalety syntezy wschodniego i zachodniego wybrzeża!

Podczas tegorocznego Superbooth wiedeńska firma Birdkids zaprezentowała CROW, futurystyczny i złożony interfejs sprzętowy. Dzięki temu możesz tworzyć dźwięki. Birdkids zapewnia teraz nowy przyjazny dla początkujących analogowy głos Eurorack. Znowu pozostajemy w świecie zwierząt i nazywamy to RAVEN.

Moduł oparty jest na 100% analogowej, subtraktywnej architekturze syntezy, ale rozszerzony o VCA inspirowany zachodnim wybrzeżem. Obejmuje:

Podwójne oscylatory sterowane napięciem o szerokim zakresie
Filtr sterowany napięciem (oryginalny TheBateleur)
Dwa wyjścia wzmacniacza sterowane napięciem
Wysokowydajny THAT 2162 Blackmer Ⓡ VCA
Transoptyk optyczny VCA (projekt zachodniego wybrzeża)
Aby w pełni korzystać ze świata Eurorack, moduły mają szeroki zakres wejść (synchronizacja, FM, PWM) i wyjścia (wyjście VCF ...). RAVEN oferuje tak początkującym użytkownikom, ale także doświadczonym użytkownikom wiele funkcji w kompaktowym i odpowiednio zaprojektowanym module. Jeśli znasz oscylator TheBateleur, możesz spodziewać się pierwszych demonstracji dźwiękowych tego modułu.Birdkids ogłasza.

Rozpoczynamy kampanię mającą na celu sfinansowanie nowego instrumentu muzycznego, który pomoże podnieść świadomość w zakresie problemów związanych z niepełnosprawnością, marginalizacją, dostępnością i możliwościami oddziaływania społecznego poprzez edukację, we współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami. Opracowaliśmy RAVEN, 100% analogowy, syntezatorowy głos . Został zaprojektowany, wyprodukowany i ręcznie zmontowany w Wiedniu, w Austrii.

Koncepcja projektu polegała na połączeniu surowego temperamentu, uroku i piękna niedoskonałości związanych z układem analogowym z inżynierią XXI wieku na najwyższym możliwym poziomie. Ideologia, która za tym kryje się: chcemy demistyfikować przedmiot syntezy i uczynić ją namacalną, neutralną pod względem płci, a przede wszystkim: zabawę w użytkowanie i intuicyjność dzięki dyskretnej, spójnej konstrukcji, intuicyjnemu instrumentowi, który przykuwa uwagę każdego człowieka z unikalnym dźwiękowym charakterem. Stworzymy pulę darowizn w całej kampanii, aby skorzystać, organizacje pozarządowe i instytucje, które celują w te punkty z maksymalnymi korzyściami dla potrzebujących.

wiecej informacji zamieściliśmy wcześniej w tym artykule 

http://analogowadusza.blogspot.com/2018/10/birdkids-prezentuje-prototyp-nowego.html

Obecnie RAVEN jest już na Kickstarterze pod tym linkiem 

RAVEN BIRDKIDS KICKSTARTER

The Birdkids RAVEN jest już dostępny w przedsprzedaży na Kickstarterze już od 549 €. Pierwsze zamówienia na Kickstarter zostaną wysłane w marcu 2019 r. Cena rynkowa MSRP wyniosła 949 EUR i miała trafić do sklepów nie wcześniej niż na koniec 2019 r.

http://birdkids.org
Designed By Blokotek