Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

wtorek, 19 czerwca 2018

DSP Synthesizers wydal perkusje Oberheim OMX w module Eurorack RMX


Zaczęło się od prototypu Behringera i trafiło do kompaktowego modułu Eurorack, w którym można znaleźć dobrze znane dźwięki Oberheim OMX!


DSP Synthesizers wydały ostatnio kilka interesujących modułów Eurorack po bardzo przystępnej cenie. Między innymi najtańszy interfejs USB-MIDI do CV na rynku. Deweloper uruchomił dziś nowy moduł, który ożywia dawną maszynę perkusyjną z przeszłości. RMX to nowy moduł perkusyjny eurorack 12HP z charakterystycznymi dźwiękami automatu perkusyjnego Oberheim OMX. Konstrukcja oparta jest na bębnach RMX-6, który istnieje od 2016 roku. Układ ma 6 oddzielnych wyjść dla bębnów i osobnego tuningu.


Moduł posiada również wejście MIDI 3,5 mm TRS-jack typu A oraz gniazdo USB-MIDI I / O 3,5 mm TRS-jack. Umożliwia przesyłanie wyzwalaczy i dostrajanie gałek do DAW przez USB.


DSP Synthesizers to szwedzka firma założona w 2014 roku przez Jana Ostmana, która sprzedaje preprogramowane chipy DSP na rynek DIY. Chip syntezatora analogowego dsp-G1 jest również magazynowany przez Adafruit. Są one  przeznaczone do włączenia do projektów majsterkowania, ale niektóre z nich są również dostępne jako projekty open source "

Podczas pracy nad prototypem Behringer OMX wpadł na pomysł "mówi założyciel Jan.
"To by było świetnym modułem eurorack.", Zaczął więc .
Konstrukcja oparta jest na bębnie RMX-6, który istnieje od 2016 roku. Układ ma 6 oddzielnych wyjść dla bębnów i osobnego tuningu. Oprócz wejść wyzwalających ma również zintegrowane wejście MIDI. Zmodyfikowana wersja układu, dodając USB-MIDI jest używana w module RMX. W chipie znajdują się dźwięki perkusyjne skompresowane z EPROM a-Law, więc EPROM nie jest wymagany. Zachowuje jednak oryginalny charakter dźwięku o zmiennej częstotliwości próbkowania.

Prace rozpoczęto od zaprojektowania PCB. Jaka może być mała dopuszczalna możliwa przestrzeń HP w stojaku, która nadal będzie zawierała oryginalne potencjometry suwakowe? Istotne było posiadanie oryginalnych suwaków do mixowania bębnów. A także pokrętła regulacji bębna dostępne na przednim panelu. Wykorzystując potencjometry podróżne 20 mm, mikser dokładnie pasuje do 12HP (61 mm).
Projektowanie z suwakami nie jest zbyt powszechne na rynku eurorack. Oprócz miksera panel musiał obsługiwać 6 gałek do strojenia. I potężne 15 gniazd. To dużo dla samego modułu 12HP.

Choć jest ciasna, wszystko mieści się za aluminiowym panelem z ekranem o grubości 1,5 mm i głębokością zaledwie 35 mm. Naprawdę nie jest to projekt dla społeczności DIY. Rezultatem jest świetny moduł z tym klasycznym stylem i brzmieniem lat 80-tych.

 DSP Synthesizers RMX jest już dostępny za 339 USD / 290 € z oficjalnego sklepu internetowego.Designed By Blokotek