Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

środa, 2 maja 2018

ELTA Music POLIVOKS Mini Synthesizer Pierwsze demo dźwięku !


ELTA Music odtwarza syntezator analogowy POLIVOKS mini i brzmi świetnie!

Jak wiadomo od kilku miesięcy, ELTA Music pracuje nad syntezatorem analogowym POLIVOKS mini. Początkowo stworzony przez Vladimira Kuzmina w 1990 roku (człowiek stojący za oryginalnymi syntezatorami POLIVOKS), ELTA Music nie tylko klonuje ten ikoniczny syntezator, ale rozwija go dalej.

Dzisiaj twórcy wydali pierwszą wersję demo tego dźwięku. Tyle mogę powiedzieć, brzmi to bardzo dobrze!

Oto, co firma mówi o POLIVOKS Mini

Pomysł na analogowy syntezator POLIVOKS Mini pojawił się w 1990 roku, jako młodsza wersja starszego brata, znanego syntezatora Polivoksa. Celem było opracowanie prostszego i lżejszego urządzenia, które ma mniej komponentów, oferuje takie same szerokie możliwości i eliminuje możliwe przepływy pełnego syntezatora Polivoks.

W wyniku tych badań pojawił się nowy minimalistyczny schemat. Ma mniej kontroli, które są kompensowane przez większą funkcjonalność. Na przykład w sekcji Modulator przełącznik Form został zastąpiony przez kontroler z oscylacją trójkątną w pozycji środkowej i oscylacją kształtu piłokształtnego płynnie rosnącą / opadającą w skrajnych położeniach. Sterownik wejścia filtru obwiedni ustawił się na zero w środkowej pozycji i płynnie zwiększał swoją wartość, obracając pokrętło zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a przekręcanie pokrętłem przeciwnie do ruchu wskazówek zegara zwiększa napięcie odwrotne generatora obwiedni.

Główne sekcje syntezatora, takie jak generator, słynny filtr Polivoksa, wielomodowy generator obwiedni są w zasadzie takie same jak te z Polivoks i mają swoje unikalne brzmienie. Oprócz tego główny generator Polivoks Mini nie wymaga żadnej stabilizacji termicznej i / lub regulacji. Ogólnie uproszczony schemat dostarcza dźwięk doceniony przez szeroką gamę muzyków minimalnymi środkami, ale z nowymi możliwościami.Syntezator ELTA Music POLIVOKS Mini będzie dostępny w czerwcu 2018 roku za cenę 499 USD. Będzie dostępny w kolorze czarnym, zielonym i fioletowym i może być wstępnie zamówiony za pośrednictwem eltamusicsales@gmail.com

https://www.eltamusic.com/polivoks-mini
Designed By Blokotek