Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

poniedziałek, 5 marca 2018

Roland AIRA zapowiada TR-8S Rhythm Performer - ACB Drum Technology z wykorzystaniem Sampli


Roland zaprezentował dziś AIRA TR-8S, dalszy rozwój automatu perkusyjnego AIRA TR-8. Zawiera ponownie najbardziej znane obwody perkusyjne modelowane ACB (808, 606, 909, 707, 727, a nawet kilka zmodyfikowanych wersji), ale tym razem bezpośrednio wbudowane w urządzenie.

Również nowa wersja zawiera funkcje ACB i technologię próbkowania(samplowania). Pozwala to użytkownikom ostatecznie importować próbki stereofoniczne za pośrednictwem gniazda kart SD. Podobnie jak dźwięki TR, możesz głęboko manipulować próbkami z natychmiastową bezpośrednią kontrolą. Na temat, nowa wersja zawiera efekty perkusyjne, które zapewniają żywy dźwięk paternom.Opierając się na sukcesie TR-8, Roland AIRA TR-8S Rhythm Performer łączy legendarny dźwięk, formę i funkcję klasycznych maszyn rytmicznych TR-808, 606, 909, 707 i 727 z najnowocześniejszą wydajnością i Możliwość manipulowania paternami na żywo w celu stworzenia nowoczesnego klasyka, doskonale nadającego się na scenę lub studio. Zbuduj swój wymarzony zestaw z wbudowanymi dźwiękami perkusji lub zobacz i rozłóż ogromną kolekcję próbek stereo Rolanda, aby stworzyć oryginalne dźwięki, których nigdy wcześniej nie słyszałeś. Co więcej, gniazdo kart SD umożliwia importowanie własnych próbek. Roland opracował technologię Analog Circuit Behavior (ACB), która wiernie odtwarza tonalność i zachowanie obwodów prawdziwie analogowych. Dzięki ACB przechwytywane są wszystkie szczegóły tych oryginalnych maszyn, w tym wariacje dźwięków, które występują, gdy wiele instrumentów jest wprowadzanych w akcentowanych krokach.

 TR-8S oferuje 128 zestawów użytkowników składających się z 11 instrumentów, z których każdy ma przypisany ton. Co więcej, każdy ton ma kilka odmian, a każdy ton można dowolnie przypisać do jednego z 11 gniazd instrumentów. Każdy kanał oferuje sterowanie dostrojeniem, zanikaniem i przyporządkowywanie spersonalizowanego pokrętła sterowania, które zapewnia łatwy dostęp do wszystkich mocy kształtowania dźwięku. Możesz zaprogramować na 16 przyciskach TR-REC lub użyć padu wrażliwego na prędkość do grania na żywo lub nagrać sekwencje. Możesz płynnie poruszać się między graniem a edycją, co pozwala na zmianę kształtu Twoich partii perkusyjnych bez zmiany przepływu. Każdy ze 128 paternów może przechowywać osiem fills i trzy rodzaje ruchów. Paterny i wariacje można odtwarzać lub układać w łańcuchy w dowolnej kolejności, a funkcja automatycznego rucju motion automatycznie odtwarza ruchy co 2, 4, 8, 16 lub 32 takty.

Dźwięki mogą być krokowo nagrywane lub nagrywane w czasie rzeczywistym do 16-etapowego sekwencera  (A-H). Dodatkowe warianty paternu są dostępne za pomocą rolek i funkcji Scatter, które mogą zrobić reverse, glitch, gate, truncate, and stutter w doskonałej synchronizacji. Możesz zautomatyzować strojenie basów, werbela, panoramowanie, efeku lub tworzyć melodie i linie basu. Nagrywanie ruchu jest łatwe w użyciu, a odtwarzanie ruchu można natychmiast włączyć lub wyłączyć.TR-8S ma osiem indywidualnych wyjść, które można dowolnie przypisywać do dowolnego dźwięku lub grupy dźwięków. Dodatkowo zewnętrzne wejście audio pozwala przejść przez TR-8 z możliwością sekwencyjnego działania łańcucha bocznego i bramki. Port USB łączy TR-8S z komputerem, oferując zarówno możliwości MIDI, jak i audio. Roland AIRA TR-8S jest dostarczany z zasilaczem sieciowym.


Nowy Roland TR-8S będzie wkrótce dostępny w cenie 699,99 $

http://www.roland.com/global/aira/Designed By Blokotek