Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

poniedziałek, 12 lutego 2018

Nowy standard MIDI (MIDI-CI) nowa droga do przyszłości MIDI


Na 2018 NAMM Show, MIDI Manufacturers Association (MMA) ogłosiło ratyfikację nowego rozszerzenia do MIDI, MIDI Capability Enquiry.

Funkcja MIDI Capability Enquiry (MIDI-CI) została zaprojektowana, aby zapewnić Twoim urządzeniom i oprogramowaniu standardowy sposób "rozmawiania" ze sobą, aby poznać wzajemne możliwości i skonfigurować się automatycznie w celu uzyskania najlepszej kompatybilności. Robi to na trzy główne sposoby: Negocjacje protokołów, Konfiguracja profilu i Wymiana własności.

Nowy standard powinien umożliwić urządzeniom i oprogramowaniu automatyczne konfigurowanie się w celu uzyskania maksymalnej zgodności. Na przykład, kontroler MIDI mógłby użyć MIDI-CI, aby "zapytać" syntezator, jeśli obsługuje on nową specyfikację MPE, a jeśli tak, to automatycznie ją skonfigurować. Możesz też wczytać ścieżkę do DAW-a i automatycznie skonfigurować sprzęt studyjny w taki sposób, w jakim chcesz, by był on odpowiedni dla tej piosenki.

Standard ma również na celu umożliwienie przyszłych ulepszeń i zapewnienie mechanizmu "wycofania". Tak więc, jeśli urządzenie lub aplikacja nie obsługuje nowej funkcji lub przyszłego standardu, będzie działało zgodnie z definicją MIDI 1.0.

MIDI-CI otwiera drogę do przyszłości MIDI, ponieważ zapewnia standardową metodę dla urządzeń i aplikacji, aby "rozmawiać" ze sobą, dzielić się informacjami na temat ich możliwości i negocjować ich współpracę. Na przykład, jeśli członkowie MMA zgodzą się na standard "MIDI 2.0" w przyszłości, MIDI-CI pozwoliłoby urządzeniom i aplikacjom pytać "Czy obsługujesz MIDI 2.0?", A jeśli tak, mogliby domyślnie go używać, zamiast MIDI 1.0.

Więcej informacji na temat interfejsu MIDI-CI można znaleźć na stronie MMA.
Designed By Blokotek