Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

wtorek, 9 stycznia 2018

Moog Mother-32- Jak grać parafonicznie


Alastair Wilson podzielił się tym przykładem użycia Moog Mother-32 do grania na basie i melodii w tym samym czasie.

Mother-32 został zaprojektowany jako znormalizowany modułowy monosynth. Można go odtwarzać za pomocą MIDI lub CV / Gate jako zwykły syntezator głosu - lub jego wewnętrzne patchowanie może być przesadzone, aby stworzyć alternatywne konfiguracje.

W filmie Wilson pokazał Mother-32   grając parafonicznie - używając dwóch oscylatorów Mother-32, by grać na dwóch różnych wysokościach, ale wysyłając te dwa oscylatory przez ścieżkę sygnału mono.
Oto, co Wilson ma do powiedzenia na temat szczegółów technicznych:

Chodzi o to, że wyjście Assign może wysłać impuls zegarowy na każdym etapie sekwencji. Impuls ten można zmienić na stałe napięcie: wykonaj sekwencję 1-nutową, daj jej 4 zapadki i zwiększ tempo.

Teraz, gdy sekwencja jest odtwarzana, występuje stałe napięcie wyjściowe z wyjścia Assign. przekręć je za pomocą pokrętła VC Mix i wyślij do  LFO.

Dostosuj LFO do najniższej z 2 nut, które chcesz, a następnie naciśnij przycisk odtwarzania na sekwencerze i ustaw wyższą nutę za pomocą pokrętła VC Mix. Zamień wyjście LFO na wejście Ext Audio i zmiksuj je z VCO.

Masz teraz Mother 32, która może jednocześnie grać linię basu i melodię! Zatrzymaj i uruchom sekwencer, aby zmienić nutę basową.

Designed By Blokotek