Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

czwartek, 7 grudnia 2017

Arturia V Collection 6-Buchla Easel,Fairlight CMI,DX7,Clavinet


Arturia przedstawiła dziś V Collection 6, ważną aktualizację, która dodaje cztery nowe instrumenty, w tym wirtualne wersje  Buchla Music Easel, DX7, Fairlight CMI i Clavinet.

Inne aktualizacje obejmują Piano V2, który ma trzy nowe modele, wbudowany kompresor i więcej; Analog Lab 3, który został zaktualizowany w celu poprawy użyteczności; i ulepszone interfejsy dla Soliny V, Vox Continental V i Wurli V.Oto przegląd nowości w V Collection 6:

Fantastyczna czwórka.


BUCHLA EASEL V emuluje unikalny analogowy syntezator Don Buchli z 1973 roku.

The Music Easel zmieniło sposób, w jaki ludzie stworzyli dźwięki z parametrami skoncentrowanymi na wydajności, kładąc nacisk na kunszt bycia artystą nagrywającym. Arturia mówi, że Buchla Easel V jest idealny do "odkrywania alternatywnego projektowania dźwięku, tworzenia ambientowych, panoramicznych tekstur i nieznanych sekwencji".

Powołując się na eksperymentalną wizję Buchli, Arturia włączyła Gravity, silnik syntezatorowy oparty na fizyce do swojego oprogramowania.

DX7 VDX7 V jest oparty na Yamaha DX-7, ale upraszcza programowanie poprzez ulepszenie interfejsu i rozszerza możliwości syntezatora dzięki matrycy mod, dostosowywanym kopertom, dodatkowym falom, drugiemu LFO, efektom, sekwencerowi, arpeggiatorowi i innym.
Yamaha DX7 jest tak klasyczny, że tak naprawdę powinien tam być od samego początku. Jest to bardzo pożądany dodatek. Ludzie mówią, że programowanie jest trudne, ale zacisnołem zęby na DX100 i nie znalazłem menu kłopotów z nurkowaniem do wnętrza FM.

CMI V

CMI V emulacja Fairlight CMI. Rekreacja Arturii opiera się na funkcjach oryginału, dostarczając 10 wielogłosowych, polifonicznych slotów do projektowania dźwięku, kształtowania kształtu fali w czasie rzeczywistym, efektów, sekwencera, a nawet nowego syntezatora "Spectral", który może skanować i miksować sekcje audio, pozwalając tworzysz własne syntetyczne dźwięki syntezatorowe.
Jeśli po prostu nazywają to "Fairlight", wszyscy będą wiedzieć, o czym mówią. Jest on ojcem chrzestnym samplerów z dźwiękami, które rozpoznasz z całego tuzina hitów lat 80.

Clavinet


Wreszcie mamy Clavinet, tę dziwną, skubniętą klawiaturę ze strunami, która została stworzona przez Stevena Wondera. Arturia mówi, że ich fizyczne modelowanie pozwala głębiej zagłębić się w wnętrze instrumentu i poradzić sobie z rzeczami, które prawdopodobnie nie powinny być zmyślone.

Do 10 stycznia V Collection 6  cenowo wynosi 399 Euro dla nowych użytkowników lub  199 Euro dla dotychczasowych użytkowników wersji 5.
Więcej informacji

Strona kolekcji Arturia V.
https://www.arturia.com/products/analog-classics/v-collection/overview

Inne aktualizacje:

ANALOG LAB 3: Zawiera nową przeglądarkę, nowe tryby i integrację klawiatury kontrolera.
PIANO V 2: Druga wersja Piano V zawiera trzy dodatkowe modele fortepianów, w tym japoński Grand, Plucked Grand i Tack Upright, ulepszone pozycjonowanie mikrofonu, ulepszony EQ, nowe, soczysty DELAY stereo i wbudowany kompresor pomóż swoim partiom fortepianu usiąść w miksie.
V Collection 6 zawiera również Synclavier V, B-3 V, Stage-73 V, Farfisa V, Mini V, Matrix-12 V, Solina V, SEM V, Wurli V, Jup-8 V, ARP 2600 V, CS-80 V, Prophet V, VOX Continental V i Modular V.


Designed By Blokotek