Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

poniedziałek, 11 września 2017

Modularny syntezator wirtualny Eurorack Open-source Rack VCV już dostępny za Darmo


 Deweloperzy Open-source uruchomili VCV Rack - wirtualny syntezator modularny Eurorack, który jest dostępny bezpłatnie w wersji beta dla systemów Linux, Mac i Windows.

System zawiera wersje oprogramowania niektórych najpopularniejszych modułów Eurorack, w tym wirtualne wersje modułów z Mutable Instruments, Befaco i Synthesis Technology. Wiele modułów to bezpośrednie porty kodu z modułów sprzętowych.

System oparty jest na VCV Rack - wirtualnym racku firmy Eurorack. Możesz dodać moduły, edytować parametry i zapisywać / załadować patche. Patche są tworzone przez połączenie za pomocą myszy. Podstawowy rack wyposażony jest w 8 modeli modułów analogowych.

Możesz wykonać połącznie kontrolera klawiatury MIDI lub sekwencera z VCV Rack. Istnieją również plany wersji VST / AU.
W racku, napięcia sterujące i sygnały audio są równoważne, dzięki czemu można modulować parametry z VCOsami sonarowymi, aby tworzyć niestandardowe syntezatory FM lub chaotyczne oscylatory fali.
Jeśli masz już modułowy syntezator sprzętowy, możesz użyć VCV Rack, aby rozszerzyć system praktycznie poprzez podłączenie sprzętu przez interfejs audio, który obsługuje sygnały CV lub moduł interfejsu CV-MIDI-CV.

Możesz rozszerzyć swój rack , pobierając wirtualne wersje niektórych popularnych modułów Eurorack: Za darmo

Audible Instruments - oparte na modułach Eurorack modułów Mutable Instruments, Audible Instruments udostępnia kolekcję złożonych generatorów dźwięku, źródeł modulacji, modyfikatorów dźwięku i narzędzi sygnałowych. Wszystkie moduły oparte na prawdziwych modułach cyfrowych są portami oryginalnego kodu źródłowego, więc generowane sygnały są wierne sprzętowi.

Seria E - wtyczka z serii E zawiera port generatora Cloud  E340 firmy Synthesis Technology, VCO zdolny do tworzenia grubego, chaotycznego i rozbłyskującego dźwięku z ośmioma połączonymi oscylatorami piły i sinusoidy, których parametr detune i filtrowany szum są odłączalne.

Befaco - zawiera moduły Befaco's EvenVCO, A * B + C, Spring Reverb, Mixer, Slew Limiter i Dual Attenuverter, z DSP tak jak w sprzęcie. Wirtualne wersje Befaco's Rampage, VC ADSR i Hexa VCA są również dostępne.

CV Rack jest dostępny do pobrania bezpłatnie i jest dostępny dla systemów Linux, Mac i Windows. Kod źródłowy jest również dostępny w Github.
Kilka wyżej wymienionych modułów można pobrać po zarejestrowaniu  się na stronę.
Oficialna strona  https://vcvrack.com
Designed By Blokotek