Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Junkie XL’s 5U Modular Synthesizer PerformanceKompozytor Junkie XL (Tom Holkenborg) sprawia, że ​​syntezatory i elektronika stanowią integralną część jego pracy nad filmem.

Ten film opisuje jego podejście do współpracy z jego masywną, modułową ścianą syntezatorów o wielkości 5U.

W filmie   Junkie XL , Holkenborg dyskutuje, jak wykorzystuje swój modularny system do tworzenia materiałów, które może kształtować dalej w Cubase:

"Każda niedziela jest modularnym dniem.''

W niedzielę po prostu wychodzę  z łóżka w  piżamie, a potem wchodzę do studia przy filiżance kawy. Więc wszystko, co robię, przez cały dzień to właśnie robię dźwięki z modularnym syntezatorem .

Cubase jest tu dobrą drogą do tego. Nagrywam wszystko, co robię. Czasem to trąbka, czasami to kolejna sekwencja, czasami to bardzo skomplikowana fala, która może być pózniej czymkolwiek.

Cokolwiek zrobię w niedzielę nagranego w Cubase. Potem, pod koniec dnia, po prostu szybko to koordynuję, są to dźwięki basowe, lub drony, różne sekwencje i to jest to. ".

Holkenborg rozszerza ten pomysł w filmie - zauważając, że jego celem w pracy z wielkoformatową modularną ścianą nie jest stworzenie gotowego utworu lub nagrań do filmu - ale stworzenie elementów muzycznych, które może wykorzystać do projektów scoringowych.

Choć celem Holkenborga jest jego modułowa produkcja muzyki, którą można dalej rozwijać na komputerze, jego wydajność, świetnie się prezentuje i rozwija się w ciekawy sposób.Designed By Blokotek