Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

poniedziałek, 5 czerwca 2017

Kastle- Bastl Instruments mini modular synth Test


Jeśli jesteś producentem który szuka nowych brzmień, a może szuka inspiracji w syntezie modularnej mini syntezator od Bastl Instruments Kastle może mieć coś co cię zainteresuje . To naprawde potężne narzędzie i nie możesz patrzeć na rozmiar i cene bo może przekroczyć to twoje wyobrażenie. To naprawdę ciekawe i musisz usłyszeć o nowym mini modularze Bastl Kastle - to niezwykle ciekawy syntezator z kilkoma świetnymi funkcjami, ale wystarczająco małym, aby pasował do kieszeni .

Sam zawsze chciałem mieć modulara ale jakoś jeszcze nie zdecydowałem się na jego posiadanie więc okazja testowania Kastle była mega frajdą dla mnie i byłem bardzo podekscytowany ponieważ jest to przystępne i nie muszę mieć dużo, ani żadnych modułów ani specjalnego kejsa aby uzyskać jakieś działanie.  Wszystko w jednym ,pomyślałem Jako podstawa syntezy modularnej to świetna  rzecz do wstępu do świata modularów.Kastle to mały, zdolny i ogromny jednocześnie syntezator.
Paczka doszła ,otworzyłem i był zapakowany dość starannie w naprawdę ładnym, stemplowanym, białym pudełku , do tego kabelki oraz wizytówka wszystko sygnowane marką Bastl Instruments .Jest też mały podręcznik wraz z naklejką, a także kilka drobnych kabli.

Mamy  trzy różne formy syntezy - zniekształcenia fazowe ,modulacja fali (podobna do FM) i modulacja ścieżki Track  i Hold modulation , po podłączeniu, dźwięk Kastle nabiera własnego życia. Możesz przełączyć różne typy syntezy, łącząc lub nie łącząc pozytywnego lub negatywnego sygnału Timbre Modulation z wejściem trybu. Niezależnie od wybranego trybu, Kastle to niezapomniany syntezator.
Możemy łączyć wszystko ze sobą co daje naprawde dużo możliwości od typowego dzwięku oscylatora ,po noise oraz po tłuste czyste basy ale także mocno zmodyfikowane i zabrudzone .
Zawsze gdy powracam do Kastle mam wrażenie że odkrywam go na nowo.
Jest także świetny do nauki o syntezie modularnej ,musimy pamietać że aby osiągnąć taki rezultat na modularze musielibyśmy na wstępie kupić kilka modułów co jest dość kosztowne .

Dodamy do zestawu Mały, składany podręcznik ma wielką przyjemność wyjaśniania każdego parametru i istnieje kilka przykładów poprawek, które można wypróbować. Jeśli jesteś nowy w syntezie modularnej, a nawet syntezie w ogóle, jest to świetny pierwszy syntezator, na który możesz się zdecydować. Dla bardziej doświadczonych użytkowników: podręcznik nawet bardziej niż wskazuje, że dwa chipy Attiny 85 (jeden hold dźwięku, inna modulacja) mogą być nawet przeprogramowane przez Arduino.
Aby wyzwolić jakieś dzwięki Wystarczy   uruchomić OSC Pitch,i połączyć do Waveshape a dalej można puścić wodze wyobraźni  i kreować nowe pacze .
Patchowanie z Steppera do Pitch Mod jest naprawdę zabawne dla generowania melodii i szalonych wzorów paternów więc możemy także tworzyć różne chaotyczne i szalone nieprzewidywalne sekwencje .

Myślę że jako syntezator modularny mini, kieszonkowy gdzie  zawsze możesz go zabrać ze sobą ,zasilany bateriami spełnia swoje funkcje doskonale 
lub jak wspomniałem powyżej, jest doskonałym pierwszym krokiem w większym świecie modularnej syntezy, z ceną, której nie możesz pokonać.
Jest też kreatywnym narzędziem otwierającym umysł na nowe inne dzwięki i dającym szerszą perspektywę na dzwieki experymentalne.

Cena 70 euro 

http://www.bastl-instruments.com

Designed By Blokotek