Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

środa, 1 marca 2017

Piotr Kardas ''Homerecording Level Up'' - Recenzja książki

Piotr Kardas to autor znanej i lubianej książki pt: "Homerecording dla każdego", która świetnie przyjęła się w środowisku muzycznym, nie tylko tym amatorskim ale także zebrała świetne oceny wśród profesjonalistów.

W sumie po pierwszej części można było spodziewać się, że autor nie spocznie na laurach i będzie chciał rozwinąć temat bardziej. Tak właśnie zrobił, serwując nam drugą część przewodnika po świecie cyfrowo-analogowym w środowisku studyjnym.

Co ciekawego tym razem zaserwował nam autor?

A no trochę nam zaserwował i to bardzo dużo istotnych tematów. Skoro zgłębiliśmy wiedzę z pierwszej części, to na pewno część pt: "Homerecording Level Up" wniesie nasze produkcje na wyższy poziom.

Tak na pewno będzie w przypadku, gdy chcemy poznać świat midi oraz bardziej rozbudowane połączenia analogowe.

Myślę, że autor świadomie sięgnął po ten temat na początku drugiej części, ponieważ bez świadomości co gdzie wetknąć w naszym systemie audio czy midi, będziemy porostu borykać się z problemami.

Po zapoznaniu nas z dokładnym wyjaśnieniem czym jest mixer w Daw i czym jest mixer analogowy, dostajemy niemałą porcje wskazówek o połączeniach, o możliwości rozbudowania naszego systemu do opcji full analogowego miksowania oraz o tym co wchodzi i wychodzi z naszego interface.

Ważne, że wszystko wyjaśnione mamy na obrazkach.
Tu akurat mi temat się od razu spodobał, ponieważ sam jestem zwolennikiem miksowania na urządzeniach zewnętrznych więc wyjaśniony temat o naszym outboardzie to świetny pomysł.

Oczywiście Ci, którzy sięgają po mixy tylko i wyłącznie w Daw, także dostają świetne informacje, przede wszystkim jak funkcjonuje nasz mixer, z każdym szczegółem, więc po zapoznaniu się z tym tematem, możemy śmiało robić sendy, returny i inserty wiedzą, że nie popełnimy przy tym błędów, które potrafią podkręcić ciśnienie podczas pracy.

W tej części mamy świetnie rozbudowy temat midi, połączeń midi typu clock., aby móc zsynchronizować nasze sprzęty w studio, a do tego mamy wyjaśnione czym jest świat instrumentów oraz efektów modulujących.

Następnie autor wprowadza nas w świat syntezy.
Wyjaśnia nam czym rożni się synteza addytywna od subtrakartywnej.
To ważne zagadnienia abyśmy jako producent mogli sięgać po tworzenie własnych barw.
Musimy wykazać się wtedy wiedzą, co możemy zrobić na danym syntezatorze.

Z działu porady nauczymy się ćwiczyć nasz słuch, jak robić pomiary naszych utworów oraz jak organizować sesje.
Dowiemy się też czym jest i jak działa kompresor. Mimo, że w pierwszej części było sporo o kompresji,  tutaj możemy zgłębić temat bardziej. Bardzo  przydatne są też techniki korekcji częstotliwości, które tutaj autor także nam zdradza.

Oczywiście jest jeszcze sporo tematów, które mógłbym tu wymieniać, są to tematy bardzo istotne dla naszych produkcji oraz naszego rozwoju.

Warto sięgnąć po książkę Piotra Kardasa "Homerecording Level up", ponieważ dostarcza nam masę zgromadzonej wiedzy w jednym miejscu i nie musimy  tracić czasu na przeglądanie internetu z nijakimi informacjami .
Zawsze mając tą książkę pod ręka w twoim domowym studio możesz szlifować swoje mixy czerpiąc wiedzę z pewnego źródła wiedząc że twój miks za każdym razem to'' Level Up''.Poniżej link do oficjalnej strony Homerecording4all na której można zamówić obie części książki.
http://homerecording4all.com/

oraz oficjalny fanpage jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami od autora książki.
Fanpage Homerecording

Nie zapomnij polubić także Analogowadusza.pl


Designed By Blokotek