Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

środa, 15 marca 2017

Behringer zapowiada klony syntezatorów ARP 2600 i OSCar

Po tym jak Behringer zapowiedział produkcje klona słynnego Minimoga model D ,posedł o krok dalej i właśnie teraz zapowiada nowe klony syntezatorów ARP 2600 oraz oSCar .

 Uli na Gearslutz, potwierdził, że są zainteresowani ARP 2600  i Oscar. Oto co mówi Uli:

"Oprócz syntezatora Oscar, mogę potwierdzić, że 2600 jest wysoko na naszej liście priorytetów, ponieważ jest to naprawdę niezwykłe synth; Zawsze chciałem jeden dla siebie :-)

" Obecnie  próbuje nabyć oryginalne urządzenia do celów porównawczych. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie pokazać pierwszy szkic projektu w ciągu najbliższych kilku tygodni, podczas gdy my studiujemy schematy, aby zapewnić Państwu to urządzenie w szacunkowej cenie detalicznej. Gdy będziemy gotowi damy znać aby sprawdzić, czy istnieje wystarczające zainteresowanie. "

ARP 2600 jest semi-modularny syntezatorem analogowym subtraktywnym ,po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w 1971 roku został znakomicie wykorzystywany przez projektanta dźwięku Ben Burtt z własnego głosu, aby stworzyć głos R2-D2 w filmach Star Wars, a był również stosowana w Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej arki.

OSC Oscar (wykonane przez Oxford syntezator Spółke w 1983 roku) był monofonicznym syntezatorem z MIDI ,ale to nie jest jego jedyną niezwykłą cechą. Co wyróżniało go spośród innych syntezatorów na początku lat 80? były to jego cyfrowe oscylatory i układ sterowania. Oscylatory opisywany zwykle subtraktywnymi syntha mają kształty fal jak trójkąt, piła ,kwadratowe i zmienna modulacji szerokości impulsu. Jednakże układ cyfrowy miał addyktywną synteze . Dwa oscylatory mogły  być grane razem monofoniczne lub duofonicznie . Jest również wyposażony w podstawowy sekwencer.Czekajcie na kolejne info bo może właśnie nastepuje rewolucja w świecie syntezatorów analogowych.
Designed By Blokotek