Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

czwartek, 9 marca 2017

Behringer buduje klon Minimoga


Behringer, który wstrząsnął rynkiem syntezatorów, wprowadzając niedawno DeepMind 12, buduje budżetowy klon Minimooga. Niedawno firma ogłosiła plany stworzenia kompletnej linii syntezatorów, począwszy od 49 $. Dziś, założyciel Uli Behringer ujawnił, że pracujesz nad klonem Minimoog.

Informacja ta 
wprowadziła dużo kontrowersji, zwłaszcza, że niedawno wznowiony Moog Minimoog Model D bardzo się stara, aby zbudować nowe Minimoogi, które pasują do oryginalnego dźwięku, i jakości. Behringer, z drugiej strony, planuje budżetowy klona, mając na celu wyprodukować go tanio. Oto co Uli Behringer, ma do powiedzenia o swoich planach:
"Zasada ogólna i prawo jasno opisują, że technologia jest wolna dla każdego do użytku, pod warunkiem, że nie jest chroniony. W przypadku Minimoog nie ma IP (Intellectual Property)  technologia ta jest starsza  niż 40 lat i wszystkie patenty już dawno minęły. W efekcie, obiekt jest już w domenie publicznej, za darmo do użytku każdego.

Wierzymy, że istnieją dwa typowe rodzaje klientów: Ci, którzy dążą do zakupu oryginalnego produktu pod warunkiem, że mogą sobie pozwolić na cenę, będą w stanie kupić taki produkt w tak wysokiej cenie.

Powszechnie wiadomo, w marketingu, obniżają koszty i konkurencyjne produkty przyczyniają się do większej świadomości i tym samym mogą stymulować oba końce rynku. Wiele firm, takich jak Tesla, Toyota itd.  teraz otworzył swoje patenty do domeny publicznej, aby umożliwić innym producentom wprowadzić ten sam produkt na  rynek i właściwie z nimi konkurować.
Open source i otwarte innowacje są teraz trendy, które znajdą Państwo w wielu gałęziach 
przemysłu.
Naszym głównym klientem nie jest dobrze zarabiający lekarz lub prawniki,  ale ludzie o wiele mniejszych dochodach. Wielu muzyków zmaga się z kupnem drogiego sprzętu, kiedy zakładałem moją firmę 30 lat temu, założyłem, że to to moja misja w życiu, aby umożliwić muzykowi realizować swoje muzyczne marzenia bez przeszkód finansowych.
To jest powód, dla którego pracujemy z bardzo wąskimi marginesami i konsekwentnie naszym celem musi być osiągnięcie dużej produkcji w przeciwnym razie nie mogłyby przetrwać na rynku. Podczas pracy z takim wąskimi marginesem, oprócz badań i rozwoju, wiele wysiłku idzie do DFM (projekt), DFC (Design for Cost) i inżynieria produkcji etc.
Zatrudniamy ponad 400 inżynierów w muzyce i jesteśmy w stanie  zatrudnianić 100 więcej.
Ponieważ opracowanie zostało wykonane 40 lat temu, to jest raczej minimalny wysiłek inżynierii i mając działający prototyp i cenę prognozowaną możemy zdecydować, czy będziemy doprowadzać  ten produkt na rynek, czy nie.
Ktoś tutaj na forum miał świetny pomysł na spakowanie tego syntezatora w kompaktowym formacie Eurorack a to zbiega się z niektórymi pomysłami naszych inżynierów".Behringer founder Uli Behringer
 
Designed By Blokotek