Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

niedziela, 29 kwietnia 2018

Soundmachines (arches) wyjątkowy dotykowy uniwersalny kontroler od teraz na Kickstarter!


 Jeśli chcesz zagrać w syntezatorze, istnieje możliwość klasycznej klawiatury, sekwencera lub nawet ekranu dotykowego. Bardziej szczegółowe koncepcje są oferowane przez ROLI z Seaboard, LinnStrument Rogera Linna lub kontinuum Audio Hakena. Nawet włoski producent Soundmachines oferuje teraz unikalny kontroler, który zawiera inne podejście do instrumentów.

Arches to nowy dotykowy uniwersalny interfejs, który zawiera wiele różnych funkcji w jednym urządzeniu. Posiada slidery, paski świetlne (z funkcją rec / loop), lightplanes / thumbpady z czułością osi Z i szeregiem czułych na nacisk przycisków. Na wierzchu zawiera ponad 30 wyjść CV / GATE i pełną łączność MIDI (DIN, USB i bezprzewodowe MIDI przez BLE)Mózg tego urządzenia to mikrokontroler o wysokiej prędkości, który przekształca urządzenie w klawiaturę, arpeggiator / sekwencer lub lepiej: w potężne urządzenie do wykonywania wielu zadań. Arches można opisać jako nowoczesną interpretację klasycznego ikonicznego kontrolera Buchla 222e, który radykalnie zmienia sposób, w jaki odtwarzamy syntezę na przykład. Soundmachines stworzyły tutaj bardzo interesujący i unikalny kontroler, który moim zdaniem pozwala na różną grę / interakcję z twoimi instrumentami muzycznymi.

Arches uniwersalny interfejs dotykowy

Łącząc inspirację, moc i łatwość użytkowania, stworzyliśmy idealną ewolucję koncepcji dotykowego kontrolera. Zbudowany na bazie naszych interfejsów dotykowych pierwszej klasy (LS1lightstrip i LP1lightplane), znalezionych dzisiaj w tysiącach systemów eurorack na całym świecie, zaprojektowaliśmy piękne dzieło sztuki i technologii.

(Arches) umieszczają nigdy nie widziany wcześniej zestaw kontrolerów na wyciągnięcie ręki. Suwaki, paski świetlne (z funkcją rec / loop), lightplanes / thumbpady z czułością osi Z i szeregiem przycisków czułych na nacisk. Za tymi najnowocześniejszymi kontrolerami dotykowymi stoi szybki mikrokontroler, który łączy elementy do tworzenia z klawiatury, sekwencerów, arpeggiatorów i, w końcu, perfekcyjnego ustawienia wydajności. Poniższy film przedstawia podstawy sterowania syntezą modułową, perkusją i całymi głosami:Wiedza o technologii Soundmachines na pojemnościowej powierzchni dotykowej jest niezrównana w euroracku. Z tysiącami światłowodów LS1 i LP1lightplanes na rynku, to nazwa, którą należy wziąć pod uwagę, mówiąc o niezawodnych, prostych i bezbłędnych generatorach / nagrywarkach z dotykowym CV. Zgodnie z życzeniem klienta i wzbudzając zainteresowanie zintegrowanymi, łatwymi w użyciu i alternatywnymi interfejsami sterowania, opracowaliśmy serię pomysłów, które dostosowały naszą niezawodną technologię do wcześniejszych koncepcji opracowanych przez ojców modularnych syntezatorów. Głównym celem było zaprojektowanie i wdrożenie starannie opracowanego produktu z maksymalną dbałością o użyteczność, najwyższy możliwy stopień funkcjonalności i przystępne ceny.

(Arches) to potężny interfejs użytkownika, który może współpracować z wieloma instrumentami i systemami dzięki 30-kanałowym wyjściom CV / GATE i pełnej łączności MIDI (DIN, USB i bezprzewodowa MIDI przez BLE):

Przyciski czułe na nacisk: Każdy z tych przycisków może być skonfigurowany do przesyłania sygnałów GATE i CV lub jako część klawiatury z 8 przyciskami. Każdy przycisk wyświetli informację o wysokości tonu, a ogólna informacja "ciśnienia" będzie dostępna dla osobnego CV lub midi #CC.

Suwaki i paski świetlne: 12 elementów typu suwak można skonfigurować jako elementy indywidualne (z konfigurowalnym zakresem, kanałem midi, kwantyzacją i standardem CV) lub pogrupowane w jedną z wielu konfiguracji klawiatury (patrz poniżej). Możesz przypisać każdy element do kilku gniazd I / O (CV i GATE)

Thumbpady / Lightplanes: Pod twoimi kciukami znajduje się kilka wrażliwych trójwymiarowych powierzchni (X-Y-Z), które są dostępne jako standardowe wyjścia przez cały czas. Mogą również generować infomację gate.

Wirtualne klawiatury:

(Arches) może utworzyć do trzech równoległych niezależnych klawiatur, z których każda ma własny zestaw wyjść i własny arpeggiator. Dla każdej klawiatury można zdefiniować standard (eurorack, buchla, v / hz), nutę powiązaną z każdym "elementem" i kanałem MIDI. Dzięki tej potężnej modułowości możesz kontrolować do trzech głosów dla melodii i rytmów, mając wolne linie świetlne jako środek modulacji innych parametrów konfiguracji / patch. Oprócz tego masz warstwowe funkcjonalności, które mogą działać równolegle (jeden sekwenser 8-krokowy i jeden 8-etapowy, 5-ścieżkowy sekwencer perkusyjny).

Soundmachines (Arches) są teraz dostępne w przedsprzedaży w Kickstarter za cenę 750 € tutaj.

Soundmachines Arches

https://www.sound-machines.it


Designed By Blokotek