Pages - Menu

.

...

.

.

.
.

czwartek, 29 marca 2018

SchwerkraftMaschine-Tegeler Audio Manufaktur w użyciu z kompresją Classical VariMu w połączeniu z magnetofonem szpulowym


SchwerkraftMaschine-Tegeler Audio Manufaktur w użyciu z kompresją Classical VariMu w połączeniu z magnetofonem szpulowym.

Vari-Mu jest prawdopodobnie najstarszą formą kompresji. I to jest metoda kontroli w sercu Schwerkraftmaschine.

Jak działa kontrola Vari-mu

Nazwa "Vari-Mu" pochodzi od parametru rurki-Lampy μ (wymawiane "mu"), które w uproszczeniu opisuje wzmocnienie rurek.

Rura Vari-Mu (lub Vari-μ) oferuje różne poziomy wzmocnienia dla różnych odchyleń katodowych.
Z ogólnego punktu widzenia elektrotechniki nie jest to faktycznie uznawane za pozytywny atrybut w lampie.
Ale ma praktyczne zastosowania, jeśli chodzi o kontrolowanie wzmocnienia.

System działa, dodając ujemne napięcie sterowania do sygnału audio. W zależności od napięcia sterującego, lampy będą wykazywać wyższe lub niższe wzmocnienie. Ale to napięcie sterujące musi zostać później ostatecznie zwolnione. Aby to umożliwić, ustala się dwa różne poziomy kontroli. Jeden poziom jest zasilany sygnałem audio poza fazą, z różnicą między dwoma poziomami następnie wzmacniany.
Jeśli obie lampy mają tę samą charakterystykę, napięcia sterujące znoszą się nawzajem, pozostawiając sygnał audio nietknięty.

Ponieważ punkt pracy można bardzo szybko zmienić, kompresory Vari-Mu mogą osiągnąć bardzo szybkie czasy reakcji.Brzmi prosto, ale w praktyce szczegóły mogą mieć duże znaczenie.

Zaczyna się od rur. Nie jest łatwo znaleźć lampy, w których obydwa systemy triody mają takie same charakterystyczne krzywe.
Kupowanie kilku słodkich lamp NOS poza eBay i wrzucanie ich do kompresora Vari-Mu zwykle kończy się katastrofą. Rury muszą być starannie wyselekcjonowane i skalibrowane.
Zalety

Korzyści z kompresji Vari-Mu to szybka reakcja i miękkie kolano. Kompresja nie narasta natychmiast przy pełnej sile, gdy osiąga próg, ale zaczyna się od niższego współczynnika, który następnie wzrasta wraz ze wzrostem kompresji.

Sygnał kontrolny łańcucha bocznego jest również wytwarzany za pomocą rur prostownikowych, które mają bardziej miękką charakterystykę niż ich bracia germańscy lub krzemowi.

Podsumowując, pozwala to kompresorom Vari-Mu uzyskać wysoce organiczną kompresję. Harmoniczne dodane przez symetryczny poziom kontroli różnią się od poziomów asymetrycznych, tworząc przyjemne spektrum podtekstów, które nasycają muzykę z większą żywością i definicją.

Jest dobry powód, dla którego urządzenia z tego okresu pozostają w użyciu nawet dziś. A w niektórych przypadkach sprzedawane są za rodzaj sum, który kupiłby dobrze wyposażony samochód kompaktowy.

Klasyczny tryb Vari-Mu na Schwerkraftmaschine łączy wszystkie te właściwości.
Jako potomek sprężarki Vari-Mu, Schwerkraftmaschine z natury przynosi przyjemne brzmienie lampowe, uzupełnione o kontrolny charakter samego klasycznego urządzenia.

https://www.tegeler-audio-manufaktur.de/Schwerkraftmaschine_der_Kompressor
Designed By Blokotek